KrioTerapia

Medyczne leczenie zimnem

polegające na zastosowaniu skrajnie niskiej temperatury na zewnętrzną powierzchnię ciała około 2-3min.

czytaj więcej


Leczenie zimnem znane było już w starożytnym Egipcie (ok. 2000 lat p.n.e.) . W piatym wieku p.n.e. Hipokrates stosował zimno w celu zmniejszenia obrzeku i bólu.

Zimno hartuje nasz organizm, wzmacnia odporność, przyspiesza przemianę materii, poprawia krążęnie, dodaje zdrowia i energii. Kobiety od wieków stosowały zimne kapiele w trosce o swoją urodę i wyglądały znakomicie i to bez specjalnych kosmetyków oraz licznych zabiegów upiększających. Krótkotrwałe zimno świetnie działa na skórę , zmniejsza też objawy cellulitu.

Krioterapia poprawia samopoczucie, działa relaksująco, dodaje siły i witalności ? następuje znaczna poprawa nastroju , znika uczucie depresji, znużenia i zmęczenia, pojawia się uczucie fizycznego rozluźnienia, rześkości i dobrego samopoczucia. Krioterapia stała się również metodą odnowy biologicznej.

komory & sauny
kriogeniczne

zapoznaj się z naszą ofertą

Krio
sauna

to jednoosobowa komora kriogeniczna - do przeprowadzania indywidualnych zabiegów krioterapii ogólnoustrojowej

więcej

KRIOSAUNA ? to jednoosobowa komora kriogeniczna do przeprowadzania indywidualnych zabiegów krioterapii ogólnoustrojowej.

Przeznaczona jest głównie do uzdrowisk, przychodni, centrów rehabilitacji i odnowy biologicznej, fitness i spa a także odbiorców indywidualnych. W chwili obecnej lista referencyjna liczy już ponad 150 pozycji , urządzenia znajdują się nie tylko w Polsce ale również w Niemczech, Francji, Irlandii, Anglii, Hiszpani, Czechach, Litwie oraz w Stanach Zjednoczonych Ameryki, Dubaju a nawet Australii.

Temperatura podczas zabiegu jest regulowana przez obsługującego z zakresu -100C do -160C, czas zabiegu jest również regulowany i wynosi maksymalnie do 3 minut. Obsługujący Kriosaunę może wybrać czas oraz temperaturę zabiegu indywidualnie dla każdego pacjenta.

Przy projektowaniu urządzenia, największym priorytetem było zapewnienie maksimum bezpieczeństwa i to zarówno dla uczestnika zabiegu jak i również dla personelu obsługującego. Owalny i niejednorodny kształt wewnątrz kabiny zapewnia równomierny rozkład temperatury w całej jej objętości. Materiały , które zostały wykorzystane do produkcji zostały wyselekcjonowane tak, by urządzenie mogło bezawaryjnie i bardzo długo pracować.

ZALETY KRIOSAUNY :

- niskie koszty inwestycji

- niskie koszty eksploatacji

- niewielkie wymogi lokalowe niezbędne do jej zainstalowania

- prosta obsługa

- możliwość regulacji temperatury i czasu zabiegu indywidualnie dla każdego pacjenta

- bardzo dobry kontakt z pacjentem podczas zabiegu

- wysokie bezpieczeństwo pacjenta

- modułowa konstrukcja umożliwia łatwy demontaż i ponowne zainstalowanie w innym pomieszczeniu

- możliwość wyboru materiału wykończenia wewnątrz i na zewnątrz

- bezawaryjność

- posiada odpowiednie certyfikaty  ( w tym certyfikat medyczny)

Zastosowane w budowie Kriosauny rozwiązania konstrukcyjne zostały zgłoszone w Urzędzie Patentowym RP.

WYMIARY:

Wymiary gabarytowe Kriosauny :

- Szerokość (przy zamkniętych drzwiach kabiny) ? 900 mm

- Szerokość ( przy otwartych drzwiach kabiny) ? 1550 mm

- Długość ? 1600 mm

- Wysokość całkowita ( z plafonem świetlnym) ? 2450 mm

- Wysokość całkowita ( bez plafonu ? opcja) ? 2250 mm

- Wysokość kabiny ? 1850 mm

Masa komory ( kabina +jedna osoba) : 250-300kg

Wzrost uczestnika zabiegu - : 150 -200 cm

PARAMETRY ELEKTRYCZNE :

Nominalny pobór energii elektrycznej : 1.5 kW

Zasilanie elektryczne : 400/3~/50 V/Hz

PARAMETRY TECHNICZNE :

Zakres temperatur w kabinie Kriosauny

- podczas seansu (regulowana) :  -100C do -160C

- czas wymrażania kabiny Kriosauny (rozruch) : 4-8 min

- czas jednego zabiegu (regulowany) : 1-3 min

- Nominalny czas jednego seansu (zalecany przez producenta) : 1.5 min

- Maksymalny czas jednego zabiegu : 3 min

NOMINALNE ZUŻYCIE GAZU KRIOGENICZNEGO :

- wymrażanie kabiny Kriosauny : ~ 10 kg

- podczas trwania seansu : ~ 1- 1,5 kg

 
 

Korzystający z zabiegu wchodzi do kabiny Kriosauny ubrany w odpowiedni do zabiegu krioterapeutycznego strój ochronny. Należy zwrócić uwagę , by pacjent nie posiadał żadnej biżuterii ( w tym piercing).

Korzystający może obsługiwać tylko jedna osoba, która odbyła szkolenie i uzyskała certyfikat zezwalający na obsługę urządzenia.

W pomieszczeniu w którym znajduje się Kriosauna lub jego pobliżu powinien znajdować się zestaw do udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach.

 
 

Zaleca się by kriosauna była umieszczona w oddzielnym pomieszczeniu. Pomieszczenie to powinno:

- być nie mniejsze niż 12 - 15 m2 i o wysokości nie mniejszej niż 250 cm, drzwi do pomieszczenia nie mniejsze niż ?80?,

- posiadać sprawną wentylację mechaniczną o odpowiedniej liczbie wymian na godzinę /nie mniejszą niż 5-6 wymian na godzinę/,

- posiadać dwa wyprowadzenia /otwory/ o średnicy 125÷130 mm z pomieszczenia na zewnątrz /do nich kriosauna będzie podłączona za pomocą przewodów elastycznych typu FLEX/, /dopuszcza się jeden wspólny otwór o średnicy 160mm/,

- posiadać otwór o średnicy min. 100 mm do przeprowadzenia instalacji kriogenicznej łączącej zbiornik kriogeniczny z kriosauną,

- posiadać gniazdo elektryczne trójfazowe, 16A, z wyłącznikiem ?0-I? /kriosauna posiada zasilanie trójfazowe/.

- posiadać sprawny analizator stężenia tlenu w powietrzu /detektor tlenu/ informujący o spadku zawartości tlenu poniżej 19% /analizator nie wchodzi w zakres dostawy kriosauny, istnieje jednak możliwość zakupu analizatora od PPH JUKA/,

 

Zaleca się, by w sąsiedztwie pomieszczenia nie znajdowały się baseny, urządzenia do hydro-masażu ani inne znacznie zwiększające wilgotność powietrza.

Krio
komora

jest przeznaczona do przeprowadzania wieloosobowych zabiegów krioterapii ogólnoustrojowej.

więcej

KOMORA KRIOGENICZNA ? KRIOKOMORA ? jest przeznaczonado przeprowadzania wieloosobowych zabiegów krioterapii ogólnoustrojowej. Kriokomora to zespól dwóch chłodzonych pomieszczeń  - komory wstępnej i komory zasadniczej. Temperatura jest regulowana przez obsługującego z zakresu od -40C do -60C w komorze wstępnej i od -100C do -160C w komorze zasadniczej.

Czas przebywania pacjentów w obu komorach jest również regulowany przez obsługującego i wynosi do 3 minut dla każdej komory. Zarówno temperatura jak i czas zabiegu mogą być dobierane indywidualnie dla każdego zabiegu.

ZALETY KRIOKOMORY :

- stosunkowo niskie koszty inwestycji

- niskie koszty eksploatacji

- niskie zużycie gazu kriogenicznego

- bardzo szybki czas wymrażania kriokomory

- szybki zwrot inwestycji

- niewielkie wymogi lokalowe

- prosta obsługa

- bardzo dobry kontakt z pacjentem podczas zabiegu

- możliwa regulacja temperatury i czasu zabiegu indywidualnie dla każdej grupy pacjentów

- z zabiegu mogą korzystać osoby cierpiące na klaustrofobię  - komora jest ?otwarta? od góry nie posiada sufitu co czyni również sam zabieg bardziej komfortowym dla pacjenta

- duże bezpieczeństwo pacjentów podczas zabiegu

- spełnia wytyczne NFZ dotyczące refundacji zabiegów

DLACZEGO KOMORA ?OTWARTA? ? inaczej bez dachu ?

Wieloletnie doświadczenie konstruktorów połączone z możliwością użycia wysoko wyspecjalizowanej technologii pozwoliły na zastosowanie w budowie komór kriogenicznych nowoczesnych rozwiązań mających na celu zwiększenie zarówno komfortu jak i bezpieczeństwa pacjentów uczestniczących w zabiegu krioterapii ogólnoustrojowej. Z zabiegu krioterapii ogólnoustrojowej w komorze ?otwartej?  naszej produkcji mogą korzystać również osoby cierpiące na klaustrofobię , a sam zabieg jest o wiele bardziej komfortowy.

Zastosowany wymuszony obieg ?zmina? zapewnia w pomieszczeniach chłodzonych (czyli w komorze wstępnej oraz zasadniczej) równomierny rozkład temperatury w całej przestrzeni, brak dachu z kolei eliminuje problem gromadzącego się ciepła pochodzącego od pacjentów bezpośrednio pod izolowanym dachem (problem ten jest odczuwalny w komorze z dachem), a gromadzące się ciepło niekorzystnie wpływa na rozkład temperatury w przestrzeni chłodzonej.

Dla porównania ilość ciepła wydzielanego przez człowieka w komorze kriogenicznej jest około 15 razy większa od ilości ciepła wydzielanego przez tego samego człowieka lecz w temperaturze ?pokojowej? . Podczas zabiegu część ciepła, która jest wydzielana przez pacjentów jest odbierana przez układ ?chłodzący? , natomiast pozostała częśc ciepła zgodnie z prawami fizyki wędruje do góry i gromadzi się pod dachem powodując zróżnicowanie temperatury pomiędzy górną i dolną częścią pomieszczenia chłodzonego. W przypadku komory ?otwartej? problem ten nie istnieje.

W komorze produkcji PPH JUKA wykorzystywany gaz kriogeniczny jest praktycznie w całości wykorzystywany do odebrania ciepła pochodzącego od pacjentów uczestniczących w zabiegu, natomiast straty ciepła prze izolację ścian i podłogi jak również przez ?brak dachu? są praktycznie pomijalne i nie mają one większego wpływu na zużycie gazu kriogenicznego.

Dział w budowie

WYMIARY GABARYTOWE KRIOKOMORY :                      

- szerokość (przy zamkniętych drzwiach kabiny)                          

- szerokość ( przy otwartych drzwiach kabiny)               

- głębokość ( z pomieszczeniem technicznym)                 

- wysokośc całkowita                                                       

- masa komory                                                                    

2-3 osobowa             

3000 mm                  

4500 mm                    

2300 mm               

2600 mm                   

1500 kg                       

4-5 osobowa

3800 mm

5200 mm

2800 mm

2600 mm

2000 kg

 
 

Z zabiegu krioterapeutycznego mogą korzystać osoby , które uzyskały od lekarza skierowanie na zabieg.

Korzystający z zabiegu wchodzi do komory kriogenicznej ubrany w odpowiedni do zabiegu krioterapeutycznego strój ochronny. Należy zwrócić uwagę, by pacjent wchodzący do kabiny nie posiadał ubranej żadnej biżuterii ( w tym piercing).

Komora kriogeniczna powinna być umieszczona w pomieszczeniu z dobrze działającą wentylacją mechaniczną.

Komorę kriogeniczną może obsługiwać tylko osoba, która odbyła szkolenie i uzyskała certyfikat zezwalający na obsługę urządzenia.

W pomieszczeniu w którym znajduje się Kriokomora lub w jego pobliżu powinien znajdowac się zestaw do udzielania pierwszej pomocy w nagłych przypadkach.

 
 

Komora kriogeniczna  wielkość 2-3 osobowa powinna znajdować się w  oddzielnym pomieszczeniu, nie mniejszym niż L x B x H = 4,5 x 3,5 x 2.6 m.

W pobliże pomieszczenia technicznego komory kriogenicznej należy doprowadzić zasilanie elektryczne 230V/50 Hz o mocy 4.0 kW

Zaleca się by w bezpośrednim sąsiedztwie komory kriogenicznej nie znajdowały się baseny, urządzenia do hydromasażu ani inne urządzenia znacznie zwiększające wilgotność powietrza w pomieszczeniu. 

Podłoga w pomieszczeniu, w którym będzie znajdować się komora kriogeniczna powinna być wykonana jako  antypoślizgowa. Zaleca się by podłoga pomieszczenia ogólnego była niezależnie podgrzewana przynajmniej bezpośrednio pod kriokomorą. W przypadku braku podgrzewania podłogi w pomieszczeniu JUKA wykona kriokomorę z zamontowaną w podłodze kriokomory płytą grzewczą.

Zaleca się by w podłodze w miejscu gdzie będzie znajdowało się pomieszczenie techniczne komory kriogenicznej była kratka ściekowa do kanalizacji. Jej i ewentualny brak  i usytuowanie do uzgodnienia z firmą JUKA.

            W ścianie zewnętrznej budynku bezpośrednio za pomieszczeniem technicznym komory kriogenicznej lub obok należy wykonać:

            - 2 otwory o średnicy F130 mm /lub jeden otwór o wymiarach 150x300mm/ zewnętrzne służące do wentylacji komory i wyrzutu zużytego w procesie chłodzenia gazu na zewnątrz, ich wielkość i usytuowanie do uzgodnienia z firmą JUKA,

            - otwór zewnętrzny o średnicy około F10cm służący do przeprowadzenia kriogenicznej instalacji połączeniowej komory z zewnętrznym zbiornikiem kriogenicznym.

Komora kriogeniczna  powinna znajdować się w pomieszczeniu z dobrze działającą wentylacją mechaniczną o odpowiedniej krotności wymian /min. 6 wymian na godzinę/.

Znajdź dystrybutora

Poznaj nas

Dowiedz się więcej o juce

Juka

Firma JUKA specjalizuje się w produkcji najnowszej generacji urządzeń służących do przeprowadzania zabiegów krioterapii ogólnoustrojowej.

Produkowane urządzenia to wynik wieloletniego doświadczenia firmy połączony z możliwością zastosowania najnowocześniejszej technologii oraz pracy wysoce wykwalifikowanych konstruktorów.

więcej

Juka

Firma JUKA specjalizuje się w produkcji najnowszej generacji urządzeń służących do przeprowadzania zabiegów krioterapii ogólnoustrojowej. Produkowane urządzenia to wynik wieloletniego doświadczenia firmy połączony z możliwością zastosowania najnowocześniejszej technologii oraz pracy wysoce wykwalifikowanych konstruktorów.
Proces produkcyjny prowadzony jest w oparciu o system zarządzania jakością ISO 9001, wytworzone urządzenia spełniają wymogi Europejskiej Dyrektywy Medycznej, posiadają Certyfikat Medyczny oraz Deklarację CE, zostały wpisane do Rejestru Wyrobów Medycznych .
Wszystkie komory wieloosobowe produkcji JUKA spełniają wytyczne NFZ dotyczące refundacji zabiegów.
Szeroko rozumiane bezpieczeństwo, wysokiej jakości materiały, oszczędność energetyczna, estetyka, funkcjonalność i łatwość obsługi to walory stawiane zawsze na pierwszym miejscu.

Komory kriogeniczne produkcji JUKA charakteryzują się niewielkim zużyciem energii elektrycznej oraz gazu kriogenicznego, są stosunkowo tanie w eksploatacji. JUKA produkuje kriokomory zasilane ciekłym inaczej syntetycznym powietrzem oraz kriokomory zasilane ciekłym azotem. Ciekawostką jest fakt, iż nie posiadają dachu ? są otwarte od góry ? dlatego zabieg w nich jest bardziej komfortowy dla pacjenta, a z zabiegu mogą korzystać także osoby cierpiące na klaustrofobię.
Urządzenia są przeznaczone głównie dla szpitali i klinik, uzdrowisk, przychodni, centrum rehabilitacji i odnowy biologicznej, fitness i spa, a także dla odbiorców indywidualnych.
W chwili obecnej lista referencyjna liczy już ponad sto pięćdziesiąt pozycji, urządzenia znajdują się nie tylko w Polsce ale również w Niemczech, Francji, we Włoszech, w Irlandii, Anglii, Hiszpanii, Finlandii, w Czechach na Litwie i Łotwie, Stanach Zjednoczonych , Dubaju a nawet w Australii.

Juka ciągle doskonali rozwiązania konstrukcyjne, technologie i struktury organizacyjne, wprowadza
nowe wyroby dążąc do jak najlepszego zaspokojenia oczekiwań  klientów.

 
 

Dział w budowie

Kontakt

Adres

ul. Fabryczna 4
32-005 Niepołomice

Dział kriogeniki

Tel: +48 12 284 41 00
Fax: +48 284 41 10

E-mail:

g.gorka@juka.com.pl
dominika.budzyn@poczta.juka.com.pl
jakub.madej@poczta.juka.com.pl

Zobacz na mapie

×

Sekretariat

Tel: +48 12 284 41 00
Fax: +48 284 41 10
E-mail: sekretariat@juka.com.pl

wyślij zapytanie


 

Kod CAPTCHA

Kliknij w obrazek, żeby zobaczyć nowy kod.